DGS' sekretariat har kontor i København i Elevbevægelsens Hus sammen med Erhvervsskolernes Elev-Organisation og Landssammenslutningen af Handelsskoleelever.

Adressen er:
Vibevej 31, 3. sal
2400 København NV

Henvendelser kan rettes til kontakt@dgsnet.dk eller til det relevante medlem af DGS' daglige ledelse.


pd_190126_0102_6786-sh.jpg
pd_190126_0175_6859-sh.jpg
Skærmbillede 2019-06-24 kl. 15.58.10.png

Formand

Martin Mejlgaard

50 77 48 01
mejlgaard@dgsnet.dk

Talsperson for DGS. Det er Martin, der udtaler sig i pressen på vegne af DGS.

Organisatorisk næstforkvinde

Gertrud Lynge Mikkelsen

50 77 48 02
gertrud@dgsnet.dk

Økonomisk næstforkvinde

Elvira Zachariasen

50 77 48 03
elvira@dgsnet.dk


Regionsforpersoner

DGS har også lokale forpersoner, som kan udtale sig ved lokale sager. Se oversigten herunder:

region fyn

Birk Nikolaj Grønne Kuhl & Sebastian Kirkgaard Nielsen

birk@alle3.dk & sebastian.kirkgaard@gmail.com

29 87 77 95 & 50 42 82 22


Region midtvest

Mohammed Nasrallah

Nas111099@hotmail.com

22 53 38 49

Region nord

Kathrine Carn

carn@dgsnet.dk

53 25 80 71

Region nordsjælland

Niels Thøgersen

contact@nielsthoegersen.com

42 26 62 50

region sjælland

Anna Brysting

annabrysting@gmail.com

52 40 29 89

Region Storkøbenhavn

Liva Victoria Raarup Røhmann & Pelle Sol Rasmussen

25 75 13 40 & 30 48 50 48

livarohmann@gmail.com & pellesolrasmussen@gmail.com

region østjylland

Emma KV Andersen

emmakv@dgsnet.dk

31 36 16 10