DGS' sekretariat har kontor i København i Elevbevægelsens Hus sammen med Erhvervsskolernes Elev-Organisation og Landssammenslutningen af Handelsskoleelever.

Adressen er:
Vibevej 31, 3. sal
2400 København NV

Henvendelser kan rettes til kontakt@dgsnet.dk eller til det relevante medlem af DGS' daglige ledelse.


pd_190126_0102_6786-sh.jpg
pd_190126_0175_6859-sh.jpg
Skærmbillede 2019-06-24 kl. 15.58.10.png

Tiltrædende formand - pr. 1. juli

Martin Mejlgaard

50 77 48 01
mejlgaard@dgsnet.dk

Talsperson for DGS. Det er Martin, der udtaler sig i pressen på vegne af DGS efter d. 1. juli 2019.

Tiltrædende organisatorisk næstforkvinde - pr. 1. juli

Gertrud Lynge Mikkelsen

50 77 48 02
gertrud@dgsnet.dk

Tiltrædende økonomisk næstforkvinde - pr. 1. juli

Elvira Zachariasen

50 77 48 03
elvira@dgsnet.dk


Aftrædende formand - aftrædelse d. 30. juni  Malte Sauerland-Paulsen  50 77 48 01 malte@dgsnet.dk  Talsperson for DGS. Det er Malte, der udtaler sig i pressen på vegne af DGS.

Aftrædende formand - aftrædelse d. 30. juni

Malte Sauerland-Paulsen

50 77 48 01
malte@dgsnet.dk

Talsperson for DGS. Det er Malte, der udtaler sig i pressen på vegne af DGS.

Aftrædende organisatorisk næstformand - aftrædelse d. 30. juni  Jonathan Hove Appel  50 77 48 02 jonathan@dgsnet.dk

Aftrædende organisatorisk næstformand - aftrædelse d. 30. juni

Jonathan Hove Appel

50 77 48 02
jonathan@dgsnet.dk

Aftrædende økonomisk næstforkvinde - aftrædelse d. 30. juni  Astrid Grove Vind Jensen  50 77 48 03 astrid@dgsnet.dk

Aftrædende økonomisk næstforkvinde - aftrædelse d. 30. juni

Astrid Grove Vind Jensen

50 77 48 03
astrid@dgsnet.dk


Regionsforpersoner

DGS har også lokale forpersoner, som kan udtale sig ved lokale sager. Se oversigten herunder:

region fyn

Jonas Thomhav

thomhav.mine@gmail.com

40 35 12 76


Region midtvest

Mohammed Nasrallah

Nas111099@hotmail.com

22 53 38 49

Region nord

Kathrine Carn

Kathrinecarn@gmail.com

53 25 80 71

Region nordsjælland

Emmamaia Jacobsen

emmamaia@dgsnet.dk

31 31 00 54

region sjælland

Anna Brysting

annabrysting@gmail.com

52 40 29 89

Region Storkøbenhavn

Oliver Feldvoss

23 92 38 98

region østjylland

Martin Mejlgaard

mejlgaard@dgsnet.dk

30 24 03 43