DGS' sekretariat har kontor i København i Elevbevægelsens Hus sammen med Erhvervsskolernes Elev-Organisation og Landssammenslutningen af Handelsskoleelever.

Adressen er:
Vibevej 31, 3. sal
2400 København NV

Henvendelser kan rettes til kontakt@dgsnet.dk eller til det relevante medlem af DGS' daglige ledelse.


Formand  Malte Sauerland-Paulsen  50 77 48 01 malte@dgsnet.dk  Talsperson for DGS. Det er Malte, der udtaler sig i pressen på vegne af DGS.

Formand

Malte Sauerland-Paulsen

50 77 48 01
malte@dgsnet.dk

Talsperson for DGS. Det er Malte, der udtaler sig i pressen på vegne af DGS.

Organisatorisk Næstformand  Jonathan Hove Appel  50 77 48 02 jonathan@dgsnet.dk

Organisatorisk
Næstformand

Jonathan Hove Appel

50 77 48 02
jonathan@dgsnet.dk

Økonomisk Næstforkvinde  Astrid Grove Vind Jensen  50 77 48 03 astrid@dgsnet.dk

Økonomisk
Næstforkvinde

Astrid Grove Vind Jensen

50 77 48 03
astrid@dgsnet.dk


Regionsforpersoner

DGS har også lokale forpersoner, som kan udtale sig ved lokale sager. Se oversigten herunder:

region fyn

Jonas Thomhav

thomhav.mine@gmail.com

40 35 12 76


Region midtvest

Mohammed Nasrallah

Nas111099@hotmail.com

22 53 38 49

Region nord

Kathrine Carn

Kathrinecarn@gmail.com

53 25 80 71

Region nordsjælland

Emmamaia Jacobsen

emmamaia@dgsnet.dk

31 31 00 54

region sjælland

Anna Brysting

annabrysting@gmail.com

52 40 29 89

Storkøbenhavn

Oliver Feldvoss

23 92 38 98

region østjylland

Martin Mejlgaard

mejlgaard@dgsnet.dk

30 24 03 43