Total Hip Replacement kommer til DGS’ landsmøde!

Når lørdagens program på DGS’ landsmøde er færdigt og den store fest skal sparkes i gang får vi besøg af intet mindre end bandet Total Hip Replacement!

Det unge, energiske band nyfortolker og forener alt fra reggae, soul og funk som er umuligt at stå stille til med deres muntre og humørfyldte lyd.

De har spillet mere end 150 koncerter, som indebærer alt fra Skanderborg Festival til Folkemødet på Bornholm til Tanzania og Ghana, hvor de har hentet inspiration til deres musik. Til Skanderborg Festival vandt de prisen “Tak Rock’s Talentpris 2017”, hvor Gaffa beskrev deres koncert, som værende "(...) en overvældende god og swingende koncert, fyldt op med hooks og horn. Uden tvivl årets mest gennemmusikalske show (…)”, så der er grund til at glæde sig!

Vi ses til landsmødet!

Hvis du vil læse eller høre mere om Total Hip Replacement, så kan du finde mere på Total Hip Replacements hjemmeside og på Spotify.