Sekretariatet består af tidligere gymnasieelever, som har valgt at bruge et år på at arbejde frivilligt i DGS. De understøtter regionerne og det politiske arbejde i organisationen.

 

Kristian Risum
kristian@dgsnet.dk
60 47 86 76

Laura Bejder Jensen
laura@dgsnet.dk
22 28 46 04
 
Malte Naver Bøge
Tovholder: DGS-Nordsjælland
malte@dgsnet.dk
26 20 55 03

Mikkel Skovgaard Hansen
Tovholder: DGS-Storkøbenhavn
mikkel@dgsnet.dk
26 24 92 74

Olivia Struve
Tovholder: DGS-Fyn
olivia.s@dgsnet.dk
24 26 24 17

Sekretariatsmedlemmer

Alexander Rønnest
alexander@dgsnet.dk
22 24 47 01

Anne Sofie B. Tranberg
annesofie@dgsnet.dk
27 77 73 03

Astrid Tolstrup Fontaine
Tovholder: DGS-Sydmidt og DGS-Sjælland
astrid@dgsnet.dk
42 54 12 16

Elisabeth Agerschou Ellegård
Tovholder: DGS-Nord og DGS-Midtvest
elisabeth@dgsnet.dk
41 14 44 43

Frederik Valdemar B. Enevoldsen
Tovholder: DGS-Østjylland og DGS-Sønderjylland
frederik@dgsnet.dk
26 28 42 97