Sekretariatet består af studenter, som har valgt at bruge et år på at arbejde frivilligt i DGS. Sekretariatet understøtter det organiserende og det politiske arbejde i DGS.


Den daglige ledelse

Malte Sauerland-Paulsen
Formand og talsperson

malte@dgsnet.dk
50 77 48 01

Jonathan Hove Appel
Organisatorisk næstformand

jonathan@dgsnet.dk
50 77 48 02

Astrid Grove Vind Jensen
Økonomisk næstforkvinde

astrid@dgsnet.dk
50 77 48 03


ansatte

Alaa Mourad
Organisationskonsulent
Kommunikationsmedarbejder

alaa@dgsnet.dk

Sigrid Lea Dorvil
Bogholder

bogholder@dgsnet.dk


Sekretariatsfrivillige

Babette Zoe Zenon
Event manager og kommunikation

babette@dgsnet.dk
51 51 26 49

Cathrine Ejlskov Syrtsova
Elevrådskontakt

cathrine@dgsnet.dk
22 64 07 73

Cecilie Westfall Pedersen
Sekretariatsfrivillig

cecilie@dgsnet.dk
24 64 53 41

Kasper Henningsen
Sekretariatsfrivillig

kasper@dgsnet.dk
21 39 64 68

Maiken Fossberg
Sekretariatsfrivillig

maiken@dgsnet.dk
28 34 77 45

Thea Visby Bjørklund
Event manager og elevrådskontakt

thea@dgsnet.dk
53 59 78 16

Theresa Jürtz Svendsen
Sekretariatsfrivillig

theresa@dgsnet.dk
29 70 34 32