Sekretariatet består af studenter, som har valgt at bruge et år på at arbejde frivilligt i DGS. Sekretariatet understøtter det organiserende og det politiske arbejde i DGS.


Den daglige ledelse

Martin Mejlgaard
Formand og talsperson

mejlgaard@dgsnet.dk
50 77 48 01

Gertrud Lynge Mikkelsen
Organisatorisk næstforkvinde

gertrud@dgsnet.dk
50 77 48 02

Elvira Zachariasen
Økonomisk næstforkvinde

elvira@dgsnet.dk
50 77 48 03


ansatte

Alaa Mourad
Organisationskonsulent
Kommunikationsmedarbejder

alaa@dgsnet.dk

30 36 59 68

Sigrid Lea Dorvil
Bogholder

bogholder@dgsnet.dk


Sekretariatet

Magnus Hegelund Christiansen
Frikøbt på sekretariatet

magnus@dgsnet.dk
41 44 24 66

Anton Emil Sundorf Holm
Frikøbt på sekretariatet

anton@dgsnet.dk
20 33 10 02

Noah Lynge Adkins
Frikøbt på sekretariatet

noah@dgsnet.dk
30 28 26 23

Henrik Michael Rafn
Frikøbt på sekretariatet

henrik@dgsnet.dk
30 28 26 23

Jakob Skyggebjerg Kjær
Sekretariatsfrivillig

skyggebjerg@dgsnet.dk
22 81 60 24

Oliver Theodoor Feldvoss
Sekretariatsfrivillig

oliver@dgsnet.dk

Emmamaia Jacobsen
Sekretariatsfrivillig

emmamaia@dgsnet.dk